Krāsu ietekme uz vecāku un bērnu resursa stāvokli

Nodarbības vieta

Kr. Valdemāra 38, 612, Rīga

Nodarbības ilgums

2 stundas

Nodarbības datums

06/09/2024 18:30

Vietu skaits grupā

10 cilvēki

Izmantotās metodes

Dalības cena

150

Nodarbības apraksts

Krāsa ir dažādu gaismas viļņu garumu acs uztveres iezīme. Tverot šo vai citu enerģētisko ietekmi, acs pārraida informāciju uz smadzenēm, kur tiek aktivizēts noteikts smadzeņu centrs, kas atbild par dažādām emocijām, par dažādiem garīgajiem stāvokļiem.

Piemēram, zinātniski pierādīts fakts: krāsa var regulēt vēlmi ēst. Ja Tavs mērķis ir ēst mazāk, izkarini virtuvē pēc iespējas vairāk zilu un violetu gleznu vai ieskrūvē zilu spuldzīti, uzklāj uz galda melnu galdautu. Nosauktās krāsas palīdz samazināt apetīti.

Noteikti esi ievērojis, ka, ja bērnam patīk kāda krāsa, viņš to izvēlas it visā. Drēbēs, rotaļlietās, aksesuāros, pat baloniem vai saldējumam jābūt viņa iecienītākajā krāsā. Visbiezāk vecāki nodomā: “neko  nevar darīt – tāds periods”, un pie tā arī apstājas, taču šeit var būt paslēpts noderīgs resurss.

Bērnus instinktīvi pievelk tās krāsas, kas viņiem konkrētajā attīstības stadijā ir vispatīkamākās un noderīgākās. Zinātnieki ir pierādījuši, ka krāsām ir spēcīga ietekme uz psihi. Īpaši tas attiecas uz bērniem, jo ​​bērna vizuālā uztvere palīdz viņam iepazīt pasauli. Krāsa var apiet mūsu apziņas “barjeru” un iedarboties zemapziņas līmenī. Zināšanas par katras krāsas ietekmi tiek izmantotas alternatīvajā medicīnā – krāsu terapijā.

Krāsu ietekmē varam nomierināties vai gūt uzmundrinājumu, uzlabot garastāvokli un mazināt spriedzi. Turklāt krāsa var uzlabot smadzeņu darbību, ietekmēt mazuļa intelektu un pašcieņu. Tāpēc bērnistabas vai garderobes krāsu izvēlei ir vērts pievērsties nopietni. Pareizi izvēlēta krāsu kombinācija stimulēs bērna veselīgu attīstību, radīs harmonisku atmosfēru kā arī veicinās labas gaumes veidošanos.

Šis seminārs veido izpratni par to, kā krāsas ietekmē bērnus caur apģērbu, caur bērnu istabas krāsas toni. Tev būs iespēja padomāt par to, kas vēl atrodas ap bērnu un kā šī krāsa viņu ietekmē.  Mēs runāsim par krāsām, par krāsu nozīmi, kurā vecumā, kāda krāsa ir labvēlīgāka. Tiks analizētas katras krāsas vērtības un ietekme uz bērna stāvokli.

Sevišķa uzmanība tiks veltīta pusaudžiem – dzīves posmam, kurā aktuāla iedziļināšanās sevī, nereti tas izpaužas arī kā noslēgšanās periods. Ļoti bieži var novērot, ka pusaudža gados bērni izvēlas melnu apģērbu un to ir diezgan grūti mainīt uz citu krāsu. Semināra laikā izvērtēsim situācijas, kad tomēr būtu svarīgi to pamainīt un kā to izdarīt, caur kādiem aksesuāriem, pārtiku uz vēlamo krāsu kombināciju.

Semināru norises datumi:

Vakara grupa:

  • 06. septembrī no pl. 18:30 līdz 20:30
  • 20. septembrī no pl. 18:30 līdz 20:30
  • 27. septembrī no pl. 18:30 līdz 20:30
  • 04. oktobrī no pl. 18:30 līdz 20:30
  • 11. oktobrī no pl. 18:30 līdz 20:30
  • 18. oktobrī no pl. 18:30 līdz 20:30

Seminārus vadīs enerģiju praktiķe-konsultante, Reiki terapeite Ludmila Burda-Šalajeva.

Cena norādīta par pilnu semināru ciklu (6 nodarbības).

Līdzīgas nodarbības

Seminārs “Minerāli tētim”

29/09/2023 10:30

Astroloģiskā prognoze 2024. gadam. Kas sagaidāms Pūķa gadā?

03/12/2023 10:30

3 semināru cikls: Iekšējā ģimene. Iekšēja sieviete.

20/10/2023 18:30

Grozs0
Grozs ir tukšs!
Atpakaļ uz mājaslapu
0